30 Temmuz 2023 Pazar

PAZAR GÜNÜ MÜZİĞİ 🎵
Josh Groban

(27 Şubat 1981)

 Amerikalı lirik bariton(*), aynı zamanda piyano, bateri, perküsyon ve flüt çalmakta. Amerika' da Los Angeles' da doğan sanatçının babası, Polonya ve Ukrayna'dan gelen Yahudi göçmenlerin soyundan, annesi ise İngiliz, Alman ve Norveç soyundan geliyor. Kariyerinin ilk yıllarında şarkı söylemek yerine oyunculukla ilgileniyordu. Lisede tiyatro oyunlarında ve bazı dizi ve filmlerde rol aldı. Müzikal tiyatro eğitimi aldığı Michigan'daki Interlochen Sanat Kampı Merkezi'ne katıldı. 1999'da tiyatro bölümünden mezun olduğu Los Angeles County Sanat Lisesi'ne de katıldı. Kısa bir süre Carnegie Mellon Üniversitesi'ne devam ederken müzikal tiyatro eğitimi aldı. Bir plak şirketi ona bir kayıt sözleşmesi teklif ettikten sonra üniversiteden ayrıldı. Ses koçu Seth Riggs, 1998'in sonlarında onu Grammy ödüllü yapımcı ve aranjörlerle tanıştırdı. Sanatçı, bugüne kadar 8 stüdyo albümü, 4 canlı albüm ve 2 derleme albüm yayınladı.


(*)Lirik Bariton (Yüksek Bariton); Renk bakımından Dramatik Tenor'a benzer. Yumuşak tizlere sahip olup, parlak bir sestir ve Dramatik Bariton'a göre daha hareketli bir sestir.


Ben ruhani sesinin yanı sıra, yüzündeki temiz, aydınlık ve ışıklı gülümsemesine de dikkat çekmek istedim. Sanki çok başka bir yerden sesleniyormuş gibi hissediyorum onu dinlerken. Aynı şeyi hisseder misiniz bilemem ama şarkılarını seveceğinizi düşünüyorum.

Sakin ve huzurlu bir pazar dilerim.


{ಠ,ಠ}
 |)__) 
-”-”-


10 yorum:

 1. Daha önce dinlediğimi hatırlamıyorum, bir yerde rast geldiysem de unutmuşum belki... İyi bir tanışma oldu teşekkürler. Sabahın erkeninde podcastlerini dinlerken birden bir aydınlanma yaşadım, bir fikrim var, sinemadan geç vakit gelince dün akşam elime bir kitap almıştım; kendisi en kıymetli ve alın teriyle kazanılmış ödüllerimden biri, kaçıncı kere okurken birden o aydınlanmayı yaşadım işte; ileteceğim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Buraneros,
   Keyifle dinlenecek çok derin şarkıları var, beğenmene sevindim. :)
   Senin aydınlanmaların süperdir :T bekleriz efenim. :)

   Sil
 2. Günaydın Sezer Hanım...
  Sanatçıyı pek bilmem ama Celine Dion, Andrea Bocelli ve Barbra Streisand ile düet yaptığı şarkılarını dinlemişimdir. Bu solo parçasını pazar sabahı kahve eşliğinde dinlemek çok harika oldu.
  Ayrıca bilgi için de size teşekkür ediyorum.
  Ben de size sakin ve huzurlu bir pazar diliyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın Sevgili Nazlı,
   Evet sanatçılarla düetleri de pek hoştur. Diğer solo eserleri de dinlemeye değer.
   Harika bir pazar olsun müzikli, kahveli, kuş sesleriyle :) :F <3

   Sil
 3. Sesinin kendine has bir tınısı var gerçekten. Hatta karakteri var tabiri doğru olacaktır. :) Teşekkürler bu güzel öneri için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili İlkay,
   Seninle aynı görüşteyim. Ayrıca beğenmene de çok sevindim. :)
   Ben de teşekkür ederim yorumuna :F

   Sil
 4. Bu arada seslendirdiğiniz masalı dinledim ve çok sevdim. Emeğinize, paylaşımınıza sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili İlkay teşekkürler.. :)
   Japon masallarını çok sevdim ben de.
   Yorumunla desteğin için sağol.

   Sil
 5. Oyunculuktan şarkıcılığa. Hayat işte.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşamdan Yazılar,
   Her parmakta bir çok marifet :)

   Sil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H