18 Kasım 2021 Perşembe

PODCAST'TE BUGÜN

Değerli şairimiz Orhan Veli' nin 14 Kasımdaki ölüm yıldönümü  ile ilgili internette bulduğum bir anıyı aktardım.Yayını buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

{ಠ,ಠ}
|)__) 
-”-”-
15 yorum:

 1. Bağlantı error veriyor Momentos. Nur içinde yatsın büyük üstat🙏🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldız,
   Çok teşekkür ederim, hemen düzelttim canım. Amin nur içinde yatsın <3

   Sil
 2. Çok dokunaklıydı çokkkkk. Allah'tan rahmet diliyorum tekrar. Mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun büyük şairin. Sen de adeta yaşayarak anlatmışsın Momentos. Emeğine yüreğine sağlık. 🙏🤚. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldızcığım çok teşekkür ederim canım.. inan aynen okurken okurken hep Orhan Veli' yi hayal ettim. <3 Çok teşekkür ederim. Mimi de yapıcam söz :)

   Sil
  2. Canımm benimm, inşallah :)))

   Sil
 3. Bizzat anı yaşadım, dinlemedim gördüm sanki... Çok etkileyici idi, Sevgili Momentos. Kesinlikle... Podcastleri özellikle kulaklıkla dinliyorum, yaşamak isteyenlere tavsiye ederim.:)

  Öte yandan Darüşşafaka'dan bugün gelen e-posta hatırlattı ki Sait Faik de 115 yaşına girmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygumu ifade edecek bir emoji var mıdır ki Sevgili Buraneros? :)
   Eminim siz anlamışsınızdır, kalpten teşekkürlerimi gönderiyorum.

   Evet yandaki poadcastte de Sait Faik öyküsü seslendirmiştim. Denk geldi :) Yeni yaşı kutlu olsun, hikayeler ustasının.

   Sil
 4. cağaloğlu yokuşu anısı güzelmiş. sait faik ve orhan veli, canlarımız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deeptone,
   Her ikisini de birarada anmış olduk :)

   Sil
 5. Merhabalar.
  Bağlantıyı tıklayarak seslendirilen anıyı dinledim. Ömrünün baharında çiçeği burnunda değerli bir şairmiz olan Orhan Veli Kanık'ı kaybetmenin acısını yüreğimde hissettim. Arkadaşlarının onu omuzlarına alarak son yolculuğunda Cağaloğlu'nun yokuşundan aşağı doğru cenaze arabasına teslim etmek üzere götürülmesi ne kadar hüzün verici.
  Cenab-ı Allah'tan Orhan Veli'ye rahmetiyle, merhametiyle, mağfiretiyle ve de cennetiyle muamele eylemesini dilerim. Ruhu şad olsun, ışıklar içinde uyusun.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep Altun,
   Çok gençti, düşunüyorum da yaşasaydı daha neler okurduk şairden.
   Dualarınıza yürekten katılıyorum.
   Teşekkür ederim yorumunuza.

   Sil
 6. Cağoloğlu yokuşunu çok severim ben de. Üniversitede okurken sık sık giderdim. Orhan Veli'yi de çok severim. İyi ki doğmuş, iyi ki yaşamış, iyi ki yazmış. Tam "Bir Garip Orhan Veli değil miyiz hepimiz?" yazıyordum ki podcasti dinlerken sen de "Böyle uğurlanır Bir Garip Orhan Veli" diyerek bitirdin podcasti Momentoscum <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. KuyruksuzKedim,
   Onun gezdiği yerlerde dolaşırken onun gibi hissetmeye çalışırdım hep. Aşiyan'daki mezarına toplanıp gitmiştik arkadaşlarla onun yazdığı şiir kitaplarıyla. Herkesin tutunduğu bir iki dizesi var mutlaka. O içimizden biz ölene kadar uğurlanmayacak. <3

   Sil
 7. Duygu yüklü bir paylaşım. Çok güzel seslendirmişsiniz, sizi kutlarım. Yıllar önce Müşfik Kenter'in tek kişilik oyunu, Bir Garip Orhan Veli'yi izlemiştik Ankara'da. O kadar zihnime kazınmıştı ki hâlâ unutamam. Kısacık ömründe şiirlerinde kullandığı yalın diliyle unutulmaz bir şair, Orhan Veli. Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaystros Tyrha,
   Ne güzel, çok sevindim beğenmenize :)
   Ah Müşfik hocanın sesinden dinlemek bambaşka bir dünya gerçekten.. ben de son sahne alışlarından birini izledim. Ona da Orhan Veli' mize de rahmetler olsun.
   Ben teşekkür ederim.

   Sil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H