2 Kasım 2021 Salı

PODCAST' TE BUGÜN
Bu senenin nisan ayından beri podcast yayınları yapıyorum. 
Hayatımda en zevk aldığım şey oldu bu. 

Cep telefonundan yayın yapmaya olanak veren uygulamalar arasından,  tam kendime göre bir program bulup heyecanla denemelerime başladım.

Bu konuda bana epey destek veren Sevgili Buraneros' un önerisiyle, yayınları arasıra ana sayfaya da alma düşüncesi gelişti.

Aslında blogda sol tarafta gördüğünüz ikonu, bu yazıyı yayınladığım alana taşımak istedim ancak sistemde bir şeyler yayının tamamını almama izin vermedi. Araştırıyorum belki daha sonra gerçekleştirebilirim.
Şimdilik, üzerine tıklayıp erişebileceğiniz link olarak yayına aldım.

Umarım hayatın içinden, blogdan, şiirden, masaldan, öyküden alıntılarla yapılmış bu kısacık yayınları seversiniz.


Dinlemek için Tıklayın
{ಠ,ಠ}
|)__) 
-”-”-

not: fotoğraf ​M©MENT©S​'a aittir.
18 yorum:

 1. Keyifle dinledim, çok başarılı. Radyo yayını dinliyor gibi hissettim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. duygu emanet,
   Ah teşekkür ederim canım. <3 :)

   Sil
 2. Günaydın:)

  Gülümseyerek dinledim, çok hoştu, babannemin sandığı siz de dolap olmuş, anahtarı cebinde saklardı babannem, ama açılış anları nasıl bir keyifti, çünkü içinde her güz gidip memleketten getirdiği pestiller, orcikler, dut kuruları, bademler olurdu. O sandık şimdi bende ama artık içi boş ve üzerinde televizyon var:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. buraneros,
   Günaydınlar :)

   Yaşlılarımızın bu tür obje ve değerlere sahip olup, onları bizlere de hissettirmeleri çok anlamlı. Bence o sandığı bir şekilde işlevsel hale getirebilseniz ne hoş olurdu. Minik hediyelikler, kitaplarla dolu bir sandık düşledim.
   Bu fikir için teşekkürler :)

   Sil
  2. O sandığın daha önemli bir işlevi olacak, bizde erkek çocuklardan bolca var ama bir tane de kızımız var, gözde yeğenimiz o. Dolayısıyla babannemin çeyiz sandığı -eğer evlenirse- onun çeyiz sandığı olacak, o nedenle içi boş şimdilik:)

   Rica ederim:)

   Sil
  3. Tamamdır o zaman. :))

   Sil
 3. Etkiliydi,duyguluydu; güzel,değerli bir çalışma; teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güven Serin,
   Beğenmene sevindim. Çok teşekkürler,

   Sil
 4. Keyifle dinledim:) Teknoloji, sosyal medya mecralarının birçoğuna hakim olsam da poadcast bildiğim, dinlediğim, kullandığım bir uygulama değil. Daha önce ilk defa Sevgili Dadasu ile duymuş ve ilk defa da sizde dinlemiş oldum:) Radyo dinler gibi, harika:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. SzgnBsl,
   Nisandan beri yapıyorum ama sanırım sol taraftaki buton o kadar ilgi çekmiyor :) Buraneros fikriyle arada buraya alıcam yayınları. Çok teşekkür ederim. :) Sevgiler,

   Sil
 5. Daha önce kaçırmışım, hemen şu an takibe aldım:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Klio'nun Şarkısı,
   Çok teşekkür ederim :)) <3

   Sil
 6. ne güzel oldu sesinizi duymak. Bu blogdaki tüm yazılar can bulmuş gibi oldu. beni de erkek beklemişler. Evin 3. kızıyım. Erkek gibi büyütmüşler. çocukluk fotoğraflarımda hep şortlu pantalonlu ve kısa saçlıyım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mrs crumplebottom,
   Çok teşekkür ederim :) Ne güzel bir yorum yazmışsınız, paylaştığınız için mutlu oldum. Sevgiler,

   Sil
 7. dolap, ne güzelmiş, çikolata, şekerleri annem nereye gizlerse ordan bulup yerdim, hep hayal ederdim bir aburcubur dolabım olsun, pantolon :) markete gitmek büyük utanç olduğu için benim için, hiç yollayamazlardı benii :) sokak çocuk oyunları ne güzelmiş :) pantolonla oynaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deeptone,
   Markete gitmek utanç mıydı? :)) Dilerim kocaman bir dolabın olur içinde tüm mahalleye yetecek kadar da abur cubur :))

   Sil
 8. Cok oldu bu posta ugrayalı. Yeni yazabiliyorum. Spoty e üyelikten yaptım sanırım:) ilk yayına girince otomatik olarak peş peşe bir çok yayınını dinledim. Hikayeler su gibi aktı. Hepsi de harikaydı. Ve şuna karar verdim PC yerine telefondan dinlemek ses kalitesi açısından çok daha iyi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmgündemi,
   Ne güzel bunları duymak. Evet çok haklısın pc de eğer ayrıca bir hoparlör yoksa sesleri çok iyi vermiyor, cep telefonu çok daha yerinde bir seçim. Teşekkür ederim canım geri bildirim için <3 :)

   Sil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H