12 Ocak 2018 Cuma

Bipolar 5
İlgili resim
Tüm bunlar olurken, sert sesle bağırıyordu Nazlı, "Kapa telefonu!" diye. Tam o esnada doktor odasından çıkmış ve Nazlı' nın, Öykü' ye sertçe yaptığı müdahaleleri görünce "acil La Pe' ye" demişti. Öykü, La Pe' de yattığı 10 gün boyunca çok kötü şeyler yaşadığını, "Başka her yer olur ama oraya bir daha girmek istemem, ordan nasıl aklım yerinde çıkmak için çaba sarfettiğimi bir ben biliyorum" dediğini hatırladığı için hemen atıldı ve "Orası olmaz" dedi. Doktor da "Balıklı Rum" deyip geri döndü. 

Aileye durumu tekrar bildirmek için kısa bir görüşme yaptı ve onlardan bir ambulansla bulundukları yere doğru yola çıkıldığını, 10 dk. içinde geleceklerini öğrenince biraz rahatladı.

Ancak o bu görüşmeleri yaparken, yine alıp başını giden Nazlı' ya yetişmeye çalıştı. Hastahane girişinde onu tekrar durdurdu ve koltuğa oturmaları için ikna etti. 

Onun beyninin sürekli çalıştığını bildiğinden, bunu durdurması ve bunun içinde sürekli kendisinin konuşması gerektiğini anladı.

Bekleme koltuklarından özellikle etrafı boş olanı seçti ve onu da yanına oturttu. Ellerini sıkıca tutarak aynı zamanda okşayarak, "Nazlıcım, birazdan ilacımızı eczaneden getirecekler, alacağız ve rahatlayacağız. Çok uykusuzuz, o yüzden saçmalayabiliriz ama geçecek. İlaçla beraber biraz uyuyunca herşey yoluna girecek. Ben Öykü' yüm, sen Nazlı' sın. Dün gece sabaha kadar sohbet ettik, konuştuklarımızı hatırlıyor musun? Sana masal anlattım, şarkı söyledik, kah ağladık, kah güldük. Ben Öykü' yüm, sen Nazlı' sın... bana bak, gözlerime bak, bende kal, burda anda kal, sen Nazlı' sın, ben Öykü' yüm......"

(devamı var)

{ಠ,ಠ}
|)__) 
-”-”-

not: gif buradan alıntıdır.

22 yorum:

 1. Aaa hikaye serisi mi hemen bakayım :)
  Ben de bekliyorum bloguma :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin KafaDergi :) evet hikaye serisi, bakalım ilgini çeker mi?
   Gelirim tabii ki.

   Sil
 2. Zor bir durum... Bakalım devamında neler bekliyor bizi? Kaleminize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek günde yazsam sanırım ben de akıl kalmayacak :) Çok teşekkür ederim yorumunuza.

   Sil
 3. Bi dakka. Nazlı mı hasta Öykü mü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Derya, son anda bir karışıklık oldu, doğru yazdığım halde tuttum değiştirdim :) Hasta olan Nazlı. Beni bile etkiledi yazarken :)
   Uyarın için teşekkürler.

   Sil
  2. Yoo ben ikisini birlikte de aynı kişide de değerlendirebilirsin derim. Tabii ki sen nasıl istersen. Öykülerin (yani sağlıklı taklidi yapan normal dediğimiz insanlar) gerçekten sağlıklı olduğuna emin miyiz?:))))

   Sil
  3. Evet haklısın, öyle anlatmak da mümkün :) Kesinlikle emin değiliz :)) o çizgiyi çoktan aşmış bir ulusun bireyleriyiz.

   Sil
 4. Momentos, insan ne tuhaf canlı değil mi? Tüm bu haller... Çarpıcı...
  İyi yapıyorsun yazıyorsun. Müzik seçimlerin harika.
  Sağolasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen bırak başkasını, kendi kendimizi yoruyoruz HayalKahvem. Akıl, düşünce sarmalı ne menem bir şeydir ki, bir takılırız bazen bir şeye, sürer de gider. İncecik bir çizgi işte o sınırı geçmek.

   Müzikler ve görsel için epey araştırma yapıyorum tam uysun diye. Dokunuyorsa bir yerlere harika :)
   Teşekkürler dostum.

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. İlk defa yazarken yorulduğum bir yazı bu.. ama sonunu getireceğim. :)

   Sil
 6. 5 bölümü birden okudum. İçim acıdı. Hasta olanın da yakını olanın da işi ayrı zor.
  Anlatımınız çok güzel. Zor bir olayı anlatıyorsunuz ama satırlarda sakinlik söz konusu.
  Takipte olacağım. Kaleminize sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cidden zor hastalık, yazarken beni bile yordu, değil ki yaşamak...
   Çok teşekkür ederim değerli yorumunuza. Sevgiler, :)

   Sil
 7. Bakalım ne olacak hemen seriye devam 😊

  YanıtlaSil
 8. le pe, şişlide di mi, bana çok yakın.

  YanıtlaSil
 9. Öykü can dost. Tamamen kavramış rahatsızlığı. Uykusuzluk, beyinde aşırı yorgunluk, kavram karmaşası yaşıyor Nazlı. Hani, cezai ehliyeti yok denir ya arkadaşım, aynen böyle durumlar için söylenen söz. Aslında doktorun daha yakın ilgisine ve yatırılmaya ihtiyaç var. Bakalım neler olacak Sezer'ciğim. Merakla devam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duruma göre şekil almak bazen gerekli. Öykü' de hem arkadaşını sevdiğinden, hem de onu iyi incelediğinden gerekeni yapıyor. Teşekkürler desteğine :)

   Sil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H