9 Mart 2017 Perşembe

diren/me (*)


Şüphesiz hayat yine bir şeyler sunacaktı ona, her zaman olduğu gibi. Ama bu sefer iyi bir şeyler olacaktı, hissediyordu. Günlerdir kafasının içinde bir ipin iki farklı ucundan minik fareler, çekiştirip duruyorlardı düşüncelerini. Sırf bu yüzden dudağının kenarında hemen uçuk çıkmıştı. Korkuyordu, korkusu dışarı vurmuştu. Yine de bu iyi bir şeydi. Yani bir şeylerin dışarı vurması, ya içinde birikse, dağ gibi olsa ve bir gün ansızın belirsiz bir yerde patlasa bomba daha kötü olurdu, bunu biliyordu. 

Bir kapı açıldığında, hatta o kapı açılmadan önce hissettiklerine bakıyordu hep. Hangisi beni seçecek, hangisi huzurlu diye. Elbet minik esintiyle başlayan rüzgar onu bir yere savuracak ve bundan sonra kaderinin devam edeceği alana yavaşça bırakacaktı.

Tek yapması gereken direnmemekti. Bunca zaman boyunca öğrendiği şey buydu.{ಠ,ಠ}
|)__) 
-”-”-

not: kullanılan gif google görsellerden alıntıdır.
       (*) tekrar yayındır.


18 yorum:

 1. Hayırlısıysa olsun. Her zaman ilk dileğim :)

  YanıtlaSil
 2. Evet, benim de içimden sıkça tekrarladığım bir cümledir o sevgili gökçe bağtır :)

  YanıtlaSil
 3. Şuna ne dersiniz? "Olsun... ve hayırlı olsun."

  YanıtlaSil
 4. Eyvallah derim Hayal Kahvem :)

  YanıtlaSil
 5. "Her şeyin önce hayırlısı olsun" derim.

  YanıtlaSil
 6. Tamamen olumlu düşünmek, olacak ve mutlu olacağım diyebilmek hep pozitif dşünme.

  YanıtlaSil
 7. Abla ne güzel bir müzik bu inan yazının önüne geçti :)
  Okurken neden bilmem meg ryan'ın you have got mail filmi aklıma geldi. Köşedeki kitapçı kız :)
  Hayat belki de gerçekten güzeldir...
  Umarım bahar hak eden herkese iyi şeyler sunar,sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Bu müziği saatlerce dinleyebilirim...

  YanıtlaSil
 9. Aynı duygulardayız Hikaye Kalpli Kadın :) sevgiler,

  YanıtlaSil
 10. Merhaba Ilhan Uçer,
  Hayat, pesimist olmak için fazla kısa deyip, pozitif bakışla olumluyu "görmeyi" seçmek en iyisi. Teşekkürler yorumunuza.

  YanıtlaSil
 11. Balthus müzikleri seçerken epey vakit harcıyorum, böyle cümlelerle karşılaşmak da, hediyesi oluyor :) teşekkürler. Hayatın bir suçu yok aslında her ne oluyorsa.. bizim seçimlerimiz yanlış olabilir, sezgilerin kuvvetli senin.. payına düşen mutluluk olacak elbet. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 12. Blog Tecrübem ne güzel.. ne zaman canınız sıkılsa buraya beklerim öyleyse :)

  YanıtlaSil
 13. Sanırım tek post, başlarken arkası olur hissine kapılmıştım. Direnmek iyidir ve direnmemek, teslimiyet yani. Ben nedense hep birinci seçenekte kaldım küçük yaşlardan beri. Yenilsem de hissettirmeden ben terk etmiş gibi yaparım olaylara ve insanlara tavır olarak. Güzel, sakin bir tarz gibi algılatan ama bayağı düşündüren bir post. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 14. evet direnmemek tüm mesele bu her şeyi olduğu gibi kabul etmek

  YanıtlaSil
 15. Bazı yerlerde direnmek menfaatedir sanırım, ama bazen de teslimiyetçi bir ruhla hareket etmek ehvendir. Küçükken ben de öyleydim sanırım Ece Evren :) en içten sevgiler,

  YanıtlaSil
 16. Hoşgeldiniz Cigdemce Tatlar.. bazen fıtratımıza ters düşse de, sakince kapıları açmak gerek. Teşekkür ederim yorumunuza.

  YanıtlaSil
 17. Gayret ediyorum ama herzaman tutturamıyorum şu direnmemeyi. Yaş ilerledikçe bir çok şeyi yapmak zorlaşıyor. Daha rahat bir insan olmayı öğrenmeliyim. :)

  YanıtlaSil
 18. müfred zor evet.. ama inanır mısınız değişebiliyor insan. Kendimden biliyorum, zor ve inat eden bir yapım vardı, niyet ettim daha farklı bir gözle görmeye, biraz daha içimden zamanı yavaşlatmaya, hemen sinirlenmemeye.. farkı ben de, yakın çevremde hissediyor. :) Teşekkür ederim yorumunuza.

  YanıtlaSil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...