14 Mart 2017 Salı

atıl aşklar-5 (*)

Okuduğu son öykü gözlerinin yaşarmasına neden oldu. Kaldırımda öylece hareketsiz otururken, önündeki yığından bir kağıt parçası, aniden oluşan rüzgarla, caddenin ortasına savruldu. Artık bir öykü daha okuyacak gücü hissetmiyordu kendinde.

Ortalık aydınlanıyordu. Başka bir zaman okumak üzere herşeyi toparlayıp izbe gecekondusuna gitmeliydi. Kağıdı savrulduğu yerden almak üzere dizlerinden yardım alarak kalktı. Ağır hareketlerle kağıda doğru bir iki adım attı. Sabahın o saatinde trafiğin olmadığı bir yerdeydi. Tam kağıdı iki parmağı arasına almışken, sokağı hızla dönen bir araba son sürat gelip ona çarptı.

Araç öyle hızlıydı ki, hırpani kılıklı adam hemen oracıkta öldü. Araçtan inen kişi, yerde yatan çöp toplayıcısını görünce hiç önemsemeyerek "Yazık oldu ama caddenin ortasında ne işin var be adam" diyerek iki kolunu yana açıp, önemsiz bir şeye çarpmış gibi tekrar aracına bindi ve hızla ordan uzaklaştı.

Hava iyice aydınlandığında şehrin elektronik gazetelerinin manşetinde yer aldı bu olay. 

"Şehrin önemli caddelerinden birinde sabah çok erken saatlerde bir kaza meydana gelmiş, bir vatandaş yolun ortasında ölü olarak bulunmuştur. Çarpan aracın kaçtığı belirlenmiş olup, caddedeki mobese kameralarından araç tespit edilmiştir. Ünlü sanayicinin oğluna ait araç evinin garajında hasarlı halde bulunmuş ve oğlu emniyete götürülerek sorgusuna başlanmıştır."

Emniyetin önü gazetecilerle dolup taşmakta, bir demeç ve bir fotoğraf karesi için dışarda kıyamet kopmaktadır. Emniyet müdürünün odasında ise şu konuşmalar yapılmaktadır. 

E.M: "Şu olayı bana bir daha anlatın tane tane !"
Memur: "Müdürüm, biz  görev arkadaşımla sabah emniyete doğru gelirken cadde ortasında hırpani kılıklı bir adam gördük. Belli ki bir kaza olmuş ama araç yoktu meydanda. Hemen indik, adamın nabzını kontrol ettik, ölmüştü. O sırada arkadaşım telefonla bir ambulans istedi hemen. Ben adamın elinde bir kağıt parçası gördüm. Ne olduğuna baktığımda kağıtta kocaman harflerle bir aracın plakası yazıyordu". 
E.M: "Ne yani, adam ölmeden önce mi yazmış o notu?" 
Memur: "Sanmıyorum müdürüm çünkü yazı daktilo yazısı gibiydi, yani bilgisayardan çıktı alınmış gibi. Cesedin durduğu yerin biraz gerisinde kaldırımda da bir sürü kağıt bulduk". 
E.M: "O kağıtlar da neler yazıyordu?".
Memur: "Bir sürü hikaye vardı. Belki o kağıt caddeye doğru uçunca adam almak istedi ve bu kaza oldu". 
E.M: "Peki o caddenin mobese kayıtlarına baktınız mı?"
Memur: "Müdürüm maalesef yok. Bir gün öncesinden o semtte bir elektrik arızası varmış, sonra düzelmiş ama mobese kameraları devreye girmemiş. Kaza olduktan bir saat sonra kayıt gözüküyor mobesede". 
E.M: "Çok mantıksız ! Bunu bu şekliyle açıklamamıza imkan yok." 
Memur: "Gerçi kağıtta yazılı plaka numarasından kaza yapan araca ulaşıldı. Tamponda adamcağızın hırkasından bir parçayı ve kan izlerini de bulduk ama ...". 
E.M: "Belki başka mağazaların kamera kayıtları vardır, çevrede detaylı bir inceleme yapın derhal biz bir açıklama yapmadan".
Memur: "Başüstüne müdürüm"

..........

O gün orda hırpani kılıklı adamın elinden caddeye uçan son öyküde, bir trafik kazasıyla hayatını yitiren genç kız ve yaşasa ilerde sevgilisi olacakken, ona bilmeden çarpan   genç adamın hikayesi vardı. Kader bu defa, bu hayattan bıkmış ve çoktan kaybettiği sevdiklerinin yanına gitmek için gün sayan hırpani kılıklı adamın öyküsünü, bu trajik öyküyle birleştirmişti. Bu hikaye de, dilden dile dolaşarak, etkileyici bir şehir efsanesi haline geldi.
SON

{ಠ,ಠ}
|)__) 
-”-”-
not: kullanılan gif google görsellerden alıntıdır.14 yorum:

 1. Güzel kurgulanmış bir öykü. Yaşamın içinde böyle rastlantılar her zaman olabiliyor.Kameralar hep bildik, görevlileri de az çok tanıyoruz.
  Suçlu yakalansa bile iyi halden en kısa zamanda serbest kalacaktır.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler Makbule Abalı.. hayatın gerçekleri üzerinden yürüyor hikayelerimiz ve bildik tatsız olaylar bunlar maalesef. Umarım bir gün adalet terazisi herkesi memnun edecek şekilde çalışır. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. Kaza, kader. Hepsinin bir hikmeti var. Kim bilebilir ki hakikatte nelerin olduğunu?

  YanıtlaSil
 4. Her şeyin bir sebebi var müfred.. hayırlı olandır mutlaka gerçekleşen. Teşekkürler,

  YanıtlaSil
 5. Şu yorum kısmını değişebiliyor mu?Zorlanıyorum sana yorum yazarken :( Öykü düşündürücü bir şekilde bitti bence.Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 6. Daha Mutlu Yaşam aynı sayfada mı açılsın diyorsunuz yorum sayfası? Yaparım.. ilginç bir şekilde bitirmek istedim.. ayarlarla oynamak gibi.. kaderin ayarları..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum diğer arkadaşların yorumlarına daha kolay giriyorum.Sizde açılan yorum sayfası değişik :(

   Sil
  2. hay allah değiştirdim yorum sayfa yapısını ama hala öyleyse cidden yardım istemem gerek belki de.. :( bu sıkıntıyı yaşayan başka var mı acaba bilemedim..?

   Sil
 7. Abla senin yorum açılır ufak bir pencere olsa gerek.Cepten anlaşılmıyor. Arkadaşın kast ettiği yorum sayfası sanırım. Yoksa başka bir sıkıntı yok,şekilde görüldüğü üzere ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O yüzden değiştirdim yorum bölümünü Balthus.. yerleşik şıkkını seçtim.. oh sen de yazabildin çok mutlu oldum :)

   Sil
 8. Merhaba Momentos :) Mutlaka arada öyküler var ama bugün yolculuk yaptım. Artık yarından sonra onları da okurum. Çok etkilendim. Çok güzel kalemin var. Kim bilir yazılanları kimler yaşadı? İlla ki benzerlerini yaşayanlar vardır. Bu seri çok güzel. Kalemine sağlık. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar :) çok teşekkür ediyorum. Mutlu oldum beğenmenize. Yazan insanın önüne geliyor hikaye olacak olaylar aslında. Çantada bir kalem kağıt mutlaka bulundururum.. Sevgiler gönderiyorum..

   Sil
 9. Gerçekten çok beğendim. Güzel bir hikaye yazmışsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz ve beğeninizden çok mutlu oldum. Teşekkür ederim.

   Sil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...