23 Şubat 2011 Çarşamba

hayal/et

*****************************

Adam bir yazardı, kadınsa ressam. Bir kokteylde tanıştırıldılar. Sohbet eden bir grubun içerisinde, ellerinde içkileriyle karşılıklı  durduklarında adam aklından "bu gece bu kadınlayım" diye geçirdi. Kadın ise; adamın hemen arkasında duran ve  arada gözünün takıldığı diğer adamla ilgiliydi. Bizim yazarın yanılgısı da işte burdan kaynaklanıyordu. Diğer adam tam arkasında durduğundan ve kadının gözleri de hafif şehla olduğundan, bakışlarının kendisinde kitlendiğini sanıyordu.

 Kadının aklından geçirdiği şeyler, onca senenin boşa geçmişliği, yalnızlığı, bir bedene susamışlığı ile eşitlenebilir hafiflikte değildi. Vahşiliği de barındıran bir cazibeyle bakıyordu, yanlış kişinin kendisine baktığını farketmeden. O, bu gece tam da burda kararını pekiştirecek bir eyleme adım atacaktı. 


Yanakları kızardı düşündüklerinden, bardağını bir tepsiye bıraktı ve tuvalete doğru yürüdü. Musluğu açıp suyun soğumasını bekledi biraz, sonra yüzünde ıslattığı mendili gezdirdi yavaşça. Makyözün özel olarak yüzüne yaptığı makyajın bozulmasını istemiyordu. Çantasından ruj ve göz kalemini çıkartıp, minik dokundurmalar yaptı. Aynada kendine baktığında, son fırça darbesini vurduğu tuvalin önündeymiş gibi hissetti, gülümsedi ve "hazırım" deyip dışarı çıktı. 


Kalabalık biraz hafiflemiş gibiydi. Gözleri hemen bakıştığı adamı aradı ama yoktu. "Belki o da benim gibi bir tazelenme için tuvalete gitmiştir" dedi. Epey dolandı, bakındı, bekledi ama yoktu. Canı sıkıldı. Gitmiş olabilir miydi? "Ama nasıl olur" dedi kendi kendine. Onunla saatlerdir bakışmıyorlar mıydı? Yüzündeki ifadenin hayalkırıklığına dönüştüğünü, dudaklarının büzüşmesinden anladı. Hemen toparladı kendini. Gitmeye karar verdi. Dostlarıyla vedalaştı, vestiyere doğru yürürken kolunda belli belirsiz bir dokunuş hissetti. Dönüp baktığında kokteylin başında tanıştırıldığı yazar olduğunu gördü. Minik bir tebessümle "buyrun?" dedi. 


Yazar, onunla tanışmaktan memnun olduğunu ve bir yerlerde bir şey içerek sohbete devam edip edemeyeceğini soruyordu. Bu akşam burda bakıştığı adamın onda uyandırdığı etkiyle boy ölçüşemezdi bu adam ama kendisini böyle hazırladığı bir geceden eli boş olarak da dönmeyi istemediğini farketti. "Memnuniyetle" dedi ve birlikte çıktılar.


Yazar, gecenin başında kadın için bir hayaletten öte değildi. Ama  o, ısrarla kendi hayal ettiği geceye emin adımlarla yürümüştü işte.


{ಠ,ಠ}

|)__) 
-”-”-

6 yorum:

 1. Bu tür denemelerini bir kitapta toplarız inşallah. mutlaka kitaplaşmalı. Bunun yanında belki sponsorun da olabilir. İyi düşünmelisin.

  Bu arada daha nce belirttiğim gibi; sizin aile için bir Kuran-ı Kerim hatmi yapacağımı söylemiştim. Onu bu saatte bitirdim. Ama bunun duasını yarın akşam,yani perşembeyi Cumaya bağlayan akşam yapacvğız. ailecek. Siz de bildiğiniz duaları okuyarak iştirak ederseniz hepimiz mutlu oluruz. Şifa da buluruz..

  YanıtlaSil
 2. Bu görüşünüzde ciddi misiniz Profösör :)) kitaplaşması konusunda yani... mutlu oldum, heyecanlandım cidden :) İnşallah, isterim tabii ki.

  Ağzınıza, yüreğinize sağlık okumalar için Profösör. Tamam ben de katılacağım canı gönülden... Allah kabul etsin. Sağolun.

  YanıtlaSil
 3. Niye olmasın ki.. Gayet güzel, düzgün, kurgulu ve insanı mutlu eden bir üslubunuz var. Belli mi olur çizgiler de konulabilir.. İlk önce böyle bir fikir geliştirmeliyiz. Sana çok güveniyorum ben.

  YanıtlaSil
 4. Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Bunun için daha çok ve düzenli çalışmam gerek. Kısmet diyeyim :))

  Sağolun Profösör...

  YanıtlaSil
 5. Tutunmak lazım bazen de sanırım,ısrar edebilmek,cesur olmak...

  YanıtlaSil
 6. Akışa bırakmak bazen... çünkü yaptığımız planlara hayat gülüyormuş ya, :) o yüzden belki böylesi daha iyi olur...
  Sağol Ebrulim :)

  YanıtlaSil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H