20 Eylül 2012 Perşembe

Perdelere takılan karakterler - 3- "Neden burda olduğunuzla ilgili bir fikriniz var mı?"
- "FBI' daki bazı adamlar bana kızmış olabilir."
- "Yani?"
- "Bir komplo belki.."
- "Nasıl?"
- "Belki şu anda bu çayla beni zehirlemektesiniz.."
- "Ne saçmalık?"
- "Hiç de değil! Düşünsene nerde olduğumu bilmiyorum, hiç tanımadığım üç kişi ile birlikteyim ve şu anda donatılmış bir masadayım. Kolay bir operasyon."
- "Kimbilir belki de senin işini ben bitireceğim!"
- "Ne!? Ne diyorsun sen?"
- "Neden burda olduğumla ilgili hiç bir fikrim yoktu ama sen konuştukça belki de FBI seni ortadan kaldırmam için beni tuttu diye düşünüyorum."
- "Peki ben? Sen onu öldüreceksin, ben de o öldükten sonra anlamsız bir iletişim mi sağlayacağım öbür dünyayla!?" dedi gülerek. 

Şaşkınlıkla dolu bir sessizlik ortalığı kapladı.

- "Elbet bu çözümlenecek ve herkes kendi yaşamına dönecek tekrar. O zamana kadar biraz sohbet etmeye ne dersiniz?"
- "Siz bizim hakkımızda bilgi sahibisiniz. Biraz da sizi tanısak" der diğerlerine de soran gözlerle aynı düşüncede olup olmadıklarına bakarak.
- "Ben sizin neden arka arkaya üç film seyrettiğinizi merak ediyorum. Eleştirmen misiniz, işinizle ilgili bir durum mu bu?"
- "Yo hayır, eleştirmen değilim, sadece iyi bir sinema izleyicisiyim. İlk filmi seyrettikten sonra bir film daha seyredebilirim diye düşündüm. O da bitince bir tane daha dedim. Anlayacağınız tam da film seyretme havasındaymışım."
- "Peki nasıl filmlerden hoşlanıyorsunuz? Anladığım kadarıyla macera, fantastik ve aşk üçgenine giriyor bizim yer aldığımız filmler."
- "Evet doğru. Biraz daha genişletebiliriz tabii. Biyografi, psikoloji, tarih içeren filmleri de ekleyebiliriz bunlara. Mesela sizin filminizden önce dağ tırmanışı yapan doğa gezginlerinin filmini koymuştum dvd' ye ama onları gizlenerek silahla avlayan bir grup ortaya çıkıp da konunun yönü değişince anında izleyemeden çıkardım."
- "Tercih edildiğime memnun oldum."
- "Seni değil filmi tercih etmiş." dedi gülerek.
- "Buna senin de sevinmen gerek, zira şu an burda ben değil de avcılar olsaydı çoktan güme gitmiştin !"


...


(devam edecek){ಠ,ಠ}
|)__) 
-”-”-
(Görsel, yüksek ökçe' den)4 yorum:

 1. Amanın hoşgeldin... :)) nerdesin sen bakimm? Özlettin kendini :)

  YanıtlaSil
 2. Have you ever thought about writing an e-book or guest authoring on other websites? I have a blog based upon on the same subjects you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my viewers would enjoy your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e mail.

  YanıtlaSil
 3. Sayın "Adsız" ya da "no name", yorumları ingilizce yazıyorsunuz ama belli ki yazdığım "Türkçe" öyküleri rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Öyleyse size cevabı kendi dilimde vereyim. Elbette konuk olarak başka web sitelerine yazabilirim neden olmasın. Ancak öykülerimi ve yazılarımın ilk yayın hakkı benim bloğumundur. Bu konuyla ilgili elbette yazışıp tartışılabilir ama öncelikle "no name" sıfatından kurtulmalı ve size ulaşabileceğim bir adres vermelisiniz.
  Saygılar,

  YanıtlaSil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H