22 Aralık 2010 Çarşamba

belir/siz-den*****************************

Ordan ayrılırken, içindeki sorulardan, sorunlardan yavaş yavaş arındığını farketti. Ne güzel şeydi sonsuz bir sessizliğin içinde söyleşmek, içindeki bütün kuşku ve korkularla yüzleşmek.
Hayatında kendine defalarca hediye almıştı, irili-ufaklı, pahalı-ucuz... Bu şimdiye kadar kendinden kendine en muhteşem hediyeydi. 

Kimse bu işin sırrını öğretmemişti ama şimdi emindi ki kimse bilmiyordu zaten. Herkesin kendine ait bir sınırı vardı ve o sınır, onları tümden sınırlıyordu. Oysa bir koltuğa kendini, diğerine kendini oturtmakta imiş sır. Kendini sinemaya götürmekte, bir konserdeki coşkuyu kendiyle yaşamakta, bir gün batımını kendi gözlerine seyrettirmekte, harika bir şey gördüğünde, kendi koluna dokunup göstermekte imiş marifet... Oysa herkes bir başkasına seslenir, bir başkasına dokunmak ister... 

"Önce kendine dokunursan, önce kendine o keyfi verirsen, başkalarında kendini görmen çok daha kolay olur" diye mırıldandı. 

Ağzına karamelli bir şeker attı. Diliyle damağı arasında sıkıştırdığı bu tad bile her zamankinden farklıydı. Yüzüne sıcak bir gülümseme yayıldı.


{ಠ,ಠ}
|)__) 
-”-”-


8 yorum:

 1. "Ağzına karamelli bir şeker attı. Diliyle damağı arasında sıkıştırdığı bu tad bile her zamankinden farklıydı. Yüzüne sıcak bir gülümseme yayıldı. " demiş Momentos.

  Ben Murathan Mungan ile devam edeyim. Diyeyim ki:

  "Eksik etmememeli ağzımızdan hançer kıvamında karamizah tadını…"

  Eksik etmemeli.. Çünkü bayılırım bu tada...

  YanıtlaSil
 2. Hıımmmm... güzel bayıldım bu yoruma :)) eline sağlık HayalKahvem...

  YanıtlaSil
 3. Bu sabah azıma bende bir nane şekeri attım. Ruhumu okşadım ağzımdaki nane şekeriyle..

  YanıtlaSil
 4. Sabah-ı şerifleriniz hayır olsun Profösör :) afiyet şeker olsun efenim.. gerçekten iyi geliyor bu tatlar bedene de, ruha da.

  YanıtlaSil
 5. Sayfamda cevap verdim ama bir de burada vereyim dedim,ivedilik açısından :))
  http://btemplates.com
  bu adresde istemediğiniz kadar bulursunuz...

  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 6. Harikasınız ebruli günce :))))
  Teşekkürler....

  YanıtlaSil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H