22 Şubat 2008 Cuma

FIRÇASIZ RESSAM - METİN AKARSLAN
1939 - İstanbul

Sultanahmet sanat okulunda okudu. Resim çalışmalarına 1955 yılında Hattat Kadri Efendi'nin yanında başladı. 1979 yılına kadar resim yapmaya devam etti. Bu dönemde ortaya çıkan bir rahatsızlığı nedeniyle çalışmalarına bir süre ara vermek zorunda kaldı. 1992 yılında yeniden sanat üretimine başladı. Halen İstanbul / Bahariye'deki atölyesinde bu süreci devam ettirmektedir.

Fırça kullanmadan çalıştığı için fırçasız ressam olarak tanınır. 1993-1997 yılları arasında çok sayıda karma ve kişisel sergi gerçekleştirmiştir.

1993 yılında Hobi Sanat Galerisi'nde, 1994 yılında Akbank Sanat Galerisi ile Cros / İspanya / Lugo'da, 1995 yılında Hobi Sanat Galerisi'nde, 1996 yılında Kaş ile Hobi Sanat Galerileri'nde, 1998 yılında Hobi ile İsviçre / Lozan'da Art Peicola Sanat Galerileri'nde, 1999 yılında Belçika / Brüksel'deki Avasel-Elizabeth Russo'da, 2002 yılında ise Pera Sanat Galerisi'nde ve çok sayıda bankalar, kültür merkezleri, konsoloslukların sergi salonlarında olmak üzere toplam 35 kişisel sergi gerçekleştirdi.

Sanatçı 2008 başlarında Pera Sanat Galerisinde bir karma sergiye katılacaktır. Aşağıda verilen linkten takip edebilirsiniz. Sanatçının eserlerini inceleyebileceğiniz linkler;

http://ismek.ist/blog/icerik.aspx?p=701

http://www.peraartgallery.com/metin_akarslan.html

https://www.turkishpaintings.com/index.php?p=34&l=1&modPainters_artistDetailID=2498 


{ಠ,ಠ}
|)__) 

-”-”-

8 yorum:

 1. Hoşgeldiniz ACEMİDEMİRCİ 😊

  Sizi ziyarete geleceğim. Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Bende resim yapıyorum fırçasız ressamı soracağım Hocama Linkleri göremedim yanı üzerine tıklanmıyor diyemedim bir türlü :)

  YanıtlaSil
 3. Ne kadar güzel Mayıs Yağmuru :) sanırım düzeltme yapmam lazım, uyarınız için teşekkürler.. hemen düzeltiyorum. :)

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar Momentos;

  Daha önceleri blog yayınlarına yorum yaptım mı yapmadım mı bilmiyorum. "Bütün yayınlarına yorum yapmaya başlama" kurası size çıktı. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beytullah bey hoşgeldiniz.. evet biliyorum o yayınınızı.. 😊 tozlu sayfalara giriş yaptınız.. haydi hayırlısı 🤗 teşekkürler.

   Sil
 5. Fırçasız Ressam'ı ilk defa duydum. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ReHiTu,
   Mutlu oldum bu sayfanın uzuun zaman sonra tekrar gündeme gelmesine :) Ressamın bir eseri de hatta evimde. Ben teşekkür ederim ziyaretinize :)

   Sil

{ಠ,ಠ}
|)__)
-”-”-


Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H